Biblioteka Publiczna w Łomiankach - KATALOG

Biblioteka Publiczna

w Łomiankach

book
bookbook

Lekcje chemii [E-book]

Tytuł oryginału: "Lessons in chemistry, ".

Autor: Garmus, Bonnie




Elizabeth Zott jest chemiczką i kobietą daleką od przeciętności. Byłaby zresztą gotowa jako pierwsza wytknąć rozmówcy, że coś takiego jak przeciętna kobieta nie istnieje. Ale jest połowa lat 50. i jej koledzy z całkowicie męskoosobowego zespołu naukowców w Instytucie Badawczym Hastings prezentują bardzo nienaukowe podejście do kwestii równouprawnienia płci. Wszyscy z wyjątkiem jednego: to

Calvin Evans, nominowany do Nagrody Nobla i słynący z pamiętliwości samotny geniusz, który zakochuje w umyśle Elizabeth. Co skutkuje autentyczną chemią.

Tyle że, zupełnie jak nauka, życie bywa nieprzewidywalne, i parę lat później Elizabeth Zott jest nie tylko samotną matką, ale i gwiazdą najsłynniejszego programu kulinarnego. Jej niezwykłe podejście do gotowania (Do łyżki stołowej kwasu octowego dodajemy szczyptę chlorku sodu) staje się zaczątkiem rewolucji. W miarę jednak jak rosną zastępy jej sympatyków, rośnie też grupa niezadowolonych. Okazuje się bowiem, że Elizabeth nie uczy kobiet po prostu gotować, robi znacznie więcej; ośmiela je do zmiany status quo.

Śmieszne do rozpuku, przenikliwie trafne i wzbogacone gwiazdorską obsadą postaci drugoplanowych, Lekcje chemii są równie oryginalne i dynamiczne jak ich protagonistka.
(Opis według www.gandalf.com.pl).

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Bonnie Garmus ; przełożył Marek Cieślik.
Hasła:Chemicy
Kobieta
Samotne matki
Telewizja
Wybory życiowe
Stany Zjednoczone (USA)
Powieść obyczajowa
Literatura amerykańska
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo Marginesy, 2022.
Wydanie:Wydanie pierwsze.
Forma gatunek:E-booki. Proza.
Wymagania systemowe:Dostępny do pobrania w formacie epub lub mobi.
ebook ebook    
Twórcy:Cieślik, Marek. Tłumaczenie

Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Biblioteka Gł.
ul. Wiejska 12a

Sygnatura: E.1702
Numer inw.: 1702
Pozycja wypożyczona

Wypożyczona przez: 005815
do dnia: 2025-12-24
schowekrezerwuj
więcejrezerwuj


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

bookbook



Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.